Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odası Dekorasyonu; aile-misafir buluşmalarının olduğundan dolayı, yemek davetlerinin düzenlendiği bir yer olması nedeniyle dekorasyonda çok büyük önem arz eder. 

Yemek odasın da rahat ve sade tarzı ile etkileyici bir görünüm düşünebilirsiniz. 

 

Yatak odası takımı alırken diğer mobilya takımları ile olan uyumuna bakmanızı tavsiye ederiz. İki farklı takım olsa da temel renk ve tarzı uyumunu yakalamanız dekorasyon ahengi için iyi olacaktır. 

Son dönemin tercihlerinden biri de sandalye seçimidir. Sandalye seçimini yemek odası takımından bağımsız olabilir. Bu saye de renkli ve çok fonksiyonlu sandalyeleriniz olabilir. 

Yemek odasında dikkat edilmesi gereken bir hususta masalardır. Yemek masasının açılabilir olması hem az yer kaplar hem de kolay bir kullanımınızın olmasını sağlar. Az yer kaplaması ve kullanışlı olması bir yana bu mekanizmanın arızalanması halin de sizi uğraştırabilir. 

Yemek odasının aydınlatması salon aydınlatmasından farklı olarak tasarlanmalıdır. Yemek masası ile sarkıt avizelerle odaklı bir aydınlatma gerçekleştirebilirsiniz. Farklı renkte ve ağır renklerde ayarlanabilir ışıkları kullanırsanız hem misafirleriniz için hem de sizin için güzel ve hoş bir yemek ortamının oluşturacaktır. Sarkıt avizeler yerine spot ışıkları ya da şamdanlar da yemek odası takımının aydınlatılmasında kullanılabilir. 

Yemek odasında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de yemek odası takımının yerleştirilen yeridir. Salon içerisinde yerleştirdiğiniz yemek odası takımının kapıya yakın seçmeniz yemek servisini hızlandıracaktırKafanızdaki dizaynını ve yeri ayrı bir bölüm olarak tasarlamanızyerini belirlemeden odanın geometrik yapısını gözetmeniz dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılardandır. 

Yemek odanızın metrekaresini mutlaka göz önünde bulundurun. Çünkü orantısız mobilyalar nedeniyle dekorasyon kaliteniz oldukça düşecek. Küçük salonunuz varsa pratik olan ve küçük boyutlarda yemek odası takımı almalısınız. 

 

 

Call Now ButtonHızlı Ara . . .