Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu ;Çoğu dekor yeri gibi mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başın da aydınlatma gelir. 

Evin çoğu odaları gibi mutfak için de dekorasyon yapmak oldukça gereklidir. Hatta büyük mutfaklar da kullanım yeri çok olduğundan dolayı dekor yeri de bir hayli geniştir. Bu alanların faydasız ve demode ürünler ile doldurulması hem göz hem de güç yorar. Mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken birinci husus aydınlatmadır. Beyaz aydınlatma kullanmanız daha iyi olur 

Eğer mutfakta enerjinizi ve halinizi bırakmak istemiyorsanız beyaz ışıklandırmalardan kaçının ve sıcak renkler tercih edin. Çünkü beyaz ışıklar enerjinizi düşürür ve gözünüzü yorar. Bunun yerine sarıya çalar daha sıcak aydınlatmalar kullanılmalıdır. Hatta avizelerin sadece otuma odası veya salon için kullanmaktansa mutfak içinde kullanabilirsiniz. Çünkü mutfaklar için de güzel ve şık avizeler üretiliyor. Hatta modern mutfak tipleri için de balon sarkıtlar bu senenin gözdelerinden olma yolunda. 

Renk Uyumunu Göz Ardı Etmeyin
Mutfaklarda kullanılacak olan ışıklandırma kadar renkler de oldukça önemlidir. Çünkü renk uyumu mutfağın boyutunu ve içerisindeki huzuru direk olarak etkiler. Dekorasyon açısından renk uyumunu gözden kaçırmayın ve nostaji tip mutfak renklerinden kurtulun. Riskli olduğu düşünülen kırmızı, beyaz, siyahmor ve turuncu renkler esasında mutfak dekorasyonu konusunda çok önemli bir konuma sahip. Bu renklerin uyumlu bir biçimde kullanılması uzun seneler modern kalacak bir mutfağa sahip olmanızı sağlar. 

 

 

Call Now ButtonHızlı Ara . . .