Home Ofis Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken 3 Hata

Home Ofis Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken 3 Hata

Home Ofis Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken Hata 

 1-Estetiğin Cazibesine Kapılmak 

Home Ofis Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken 3 Hata ;Home ofis dekorasyonunda en çok yapılan. hataların başında,. eşya seçimi yaparken estetik özellikleri işlevselliğin önüne koymak geliyor. Home ofis ya da çalışma odası; düzenin, pratikliğin ve işlevselliğin .ön planda olması gereken alanlardır. Home ofis olarak kullanılacak olan odada sadeliğin asaletinden yararlanmak büyüönem taşır.

Genel ev dekorasyonunda yansıtmak istediğiniz tarz ne olursa olsun, belli bir resmiyet .ve ciddiyet .havası taşıması gerekli çalışma ortamında hantal mobilyalardan, hareketli dekorasyon ürünlerinden ve dikkati dağıtan .ya da ihtimali olan her türlü eşyadan kaçınmalısınız. Bu noktada modern, minimal ve rustik dekorasyon akımlarından yararlanabilirsin.     

2-Karanlık Ortamları Tercih Etmek 

Eğer karanlık ortamlarda daha iyi odaklanmak gibi özel bir yeteneğiniz yoksa, ev içerisinde çalışma odası olarak kullanacağın alanı belirlerken mümkün olduğu kadar .aydınlık ve ferah alanları değerlendirmelisiniz. Karanlık ortamlar miskinlik ve rehavet. gibi negatif duyguları .ortaya çıkararak üretkenliğinizin ciddi bir şekilde azalmasına neden olabilir. 

Fakat her zaman home ofis olarak. değerlendirebileceğiniz .geniş ve aydınlık bir oda seçim imkanınıolmayabilir. Bu gibi zorunlu durumlarda daha ferah bir atmosfer yaratmak için güışığını geçiren tül perde modellerinden, açık renkli duvar boyalarından, dekoratif aynalardan .ve camlı kapılardan yararlanabilirsin. 

3-Renklerin Diline Yabancı Olmak 

Home ofis olarak kullanacağınız odada. öne çıkmasını.. istediğiniz rengin üretkenliğinize ne gibi etkileri olacağını iyi değerlendirmelisiniz. Karmaşık desenlere .sahip olan duvar kağıtları, hareketli detaylarıyla .göz yoran tül perde modelleri veya  yanlış renklere boyanmış duvarlar gün içerisinde kendinizi sürekli. yorgun hissetmenize neden olabilir.

Bu noktada renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri hakkında. fikir sahibi olmak önemlidirÇalışma ortamında. mavi, yeşil, sarı ve beyaz gibi sakinliği, mutluluğu ve huzuru temsil eden renk tonlarının kullanılması tavsiye edilir 

 

Bir cevap bırakın

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now ButtonHızlı Ara . . .