Duvar Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu;Dekorasyon yapılırken dikkat edilmeyen veya yeteri kadar önemsenmeyen duvarlar dekorasyonun en önemli bölümün de yer alır. Salonun veya yatak odasının mobilyaların güzelliği kadar da duvarların estetiğine ve zarafetine de bağlıdır. Bundan dolayı duvarlara önem verilmeli ve duvar dekorasyonları dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır.

 Hayalinizde kurduğunuz dekorasyonlar hayalinizdeki gibi hayata geçirilmelidir.  Duvar dekorasyonu fikirleri çok geniş yelpazesi olabilir fakat evinize, tarzınıza ve dekorasyon fikrinize en uygun dekorasyonu yapmak size avantaj sağlayacak ve emeklerinizin karşılığını almanızı sağlayacaktır. Duvar dekorasyonu yaparken önemli olan konuları şu şekilde sıralayabiliriz: 

Çok sayıda aksesuarın olması doğru değildir. Dekore olacak duvarın ölçü ile orantılı olacak sayıda aksesuar, tabloçerçeve kullanmalısınız. Çok fazla aksesuar kullanmak duvarı kaplayacağından dolayı ve dolu gösterecektir.  

Duvar dekorasyonlarından gözden kaçırılan bir diğer husus da aksesuarların yerleri ve mesafelerdir. Aksesuarlar arasındaki mesafeler ideal ölçümler de olmadığında çok karmaşık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Oda dekorasyonunuzun aradığınız şekilde olmasını engelleyecektir. 

Duvar dekorasyonu biblo, çanak gibi porselen aksesuarlar kullanılacaksa belirli renkler belirlemek ve bu renkleri tercih etmektir. Çok fazla sayıda renk tercih ederek duvarın bir renk cümbüşü olmasına izin vermemeli, çok renkliliğin oda dekorasyonunun önüne geçmesini önlemelisiniz. 

Yatak odasında veya genç odasında duvar dekorasyonu yapılmasını istiyorsunuz klasik raf sistemleri yerine modern raf sistemlerini seçmenizi tavsiye ederiz. 

Mimari yapılar da bazen kolon, kiriş ve kapı gibi yerleri anormal şekilde dekorasyon için daha güzel ve estetik göstermek için duvar dekorasyonlarını kullanabilirsiniz. Özellikle bunun gibi yapılar da farklı türlere sahip rafları tercih ederek hem duvar dekorasyonunuzu yapabilir hem bu yapıları duvar dekorasyonu için de yok edebilirsiniz.  

Yılbaşı günleri için özel tasarımlar yaparak duvarlara hayat verebilir, geçici duvar dekorasyonları ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Becerileriniz ile duvar tasarlamak size kalıyor. 

 

Call Now ButtonHızlı Ara . . .